Site icon Полемика

Як «докупити» страховий стаж, щоб отримувати більшу пенсію

Це можна зробити шляхом добровільних соціальних внесків. Для цього на сайті Пенсійного фонду створили простий інструмент.

Про це повідомляє Полемика з посиланням на 24 канал.

Що таке страховий стаж

Страховий стаж — це період роботи, під час якого працівник або його роботодавець сплачували страхові внески. Мінімальний розмір такого внеску складає 22% від мінімальної заробітної плати.

Чи можна доотримати стаж

На порталі Пенсійного фонду існує простий інструмент, який дозволяє оформити страхові внески всього за кілька кроків.

Необхідну кількість стажу можна придбати за раз, сплативши всю суму єдиного внеску за певний період, або ж укласти договір не менше ніж на рік і сплачувати внески поступово.

Як це зробити

Процес реєстрації полягає в укладанні договору з Пенсійним фондом за допомогою електронного підпису через сервіси Дія.Підпис або систему GOV.ID. Кожна людина може визначити суму та періодичність внесків в Пенсійний фонд.

Наприклад, якщо ви сплатили 2000 гривень за певний місяць за договором, то заробітна плата, яка враховуватиметься при обчисленні вашої пенсії, виросте на більш ніж 9000 гривень.

Таким чином, кожні 100 гривень внеску збільшують заробітну плату, яку беруть до уваги під час призначення пенсії, майже на 455 гривень.

Які категорії українців можуть скористатися такою можливістю:

Раніше Полемика писала про те, як змінилась вартість продуктового кошика в Україні навесні 2024.

Exit mobile version