Вона буде призначена незалежно від того, коли настала інвалідність: у період роботи, до працевлаштування чи після припинення роботи.
Про це пише Полемика з посиланням на 24 канал.
Коли призначається пенсія за інвалідністю
Залежно від ступеня втрати працездатності в Україні є три групи інвалідності.
Причина, група, час настання інвалідності, строк, на який встановлюється інвалідність, визначаються органом медико-соціальної експертизи згідно із законодавством.
Норми закону, який набрав чинності від 1 жовтня 2011 року, передбачають, що для отримання виплат обов’язковою умовою є наявність страхового стажу. Він має складати від одного до 15 років – термін залежить від віку та групи інвалідності.
Які є вимоги до трудового стажу
В Україні існує низка вимог щодо трудового стажу для отримання пенсій:
- Для осіб з інвалідністю I та II груп: від одного до десяти років, залежно від віку встановлення інвалідності.
- Для осіб з інвалідністю III групи та отримувачів пенсії у зв’язку з втратою годувальника: від одного до 14 років, залежно від віку на момент встановлення інвалідності або смерті годувальника.
Важливо також знати: Якщо інвалідність була отримана під час проходження строкової військової служби, то пенсія буде призначатися незалежно від страхового стажу.
Пенсія по інвалідності без стажу
Щоб оформити пенсію за інвалідністю без трудового стажу особа має надати наступні документи:
- Заява про призначення пенсії.
- Паспорт або інший документ, що посвідчує особу.
- Висновок медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) про встановлення інвалідності.
- Документи, що підтверджують право на отримання пенсії без трудового стажу (наприклад, військовий квиток, посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС тощо).
Варто зауважити, що після розгляду документів Пенсійний фонд України буде сам приймати рішення про призначення пенсії або у відмові щодо неї.
Раніше Полемика писала про те, скільки українцям доведеться платити за доставку газу з 1 грудня.