Site icon Полемика

Наскільки зміниться тривалість життя людей у майбутньому: дані дослідження вчених

Деякі прогнози звучать фантастично: технології можуть дозволити людям жити сотні або навіть тисячі років.

Про це пише Полемика з посиланням на Demographic Research.

Однак дослідження реальної статистики показують, що межа людського життя поки що далека від наукової фантастики.

Шанси дожити до 12 років

Сучасні дослідження припускають, що ймовірність одного з нині живих людей дожити до 126 років становить близько 89%. Однак досягнення віку 132 років оцінюється лише в 3%. Ці дані ґрунтуються на аналізі двох ключових чинників: збільшення кількості людей, які досягають віку 110 років, і уповільнення зростання ризику смерті після цього рубежу.

«Поріг старіння» після 110 років

Цікавим відкриттям є той факт, що у людей старше 110 років ризик смерті перестає збільшуватися з віком. Проте він залишається надзвичайно високим: щорічно помирає близько 50% довгожителів. Це означає, що з тисячі людей, які дожили до 110 років, лише один може дожити до 120 років, а шанси на 130 років становлять один на мільйон.

Вплив статі та національності

Демографічні чинники, як-от стать або походження, практично не впливають на довгожителів, старших за 110 років. Наука поки що не пояснила, які саме особливості організму дозволяють цим людям подолати «бар’єр старіння». Можливо, розгадка криється в генетиці, способі життя або поєднанні безлічі невідомих факторів.

Загадка довголіття

Довгожителі залишаються унікальним феноменом. Незважаючи на стрімкий прогрес медицини та технологій, витоки їхнього виняткового здоров’я та життєздатності залишаються загадкою для вчених. Можливо, майбутнє справді принесе революційні відкриття, які змінять наші уявлення про межу людського життя. Але поки що ці відкриття залишаються метою, а не реальністю.

Також раніше повідомлялося про те, як відрізнити грип від застуди.

Exit mobile version