Site icon Полемика

«Вічні грядки», які не треба перекопувати: як створити і у чому їх перевага

Як створити такі грядки і у чому їх перевага, розповідає Полемика з посиланням на сайт «Добрі новини».

Як створити «вічні грядки»

Перш за все, оберіть місце для «вічної грядки», там має бути достатньо сонячного світла. Видаліть бур’яни та інші рослини з цієї області. Створіть грядки без перекопування, розмістивши органічний матеріал, такий як солому, опале листя, компосту, навколо рослин або на поверхні ґрунту. Це сприятиме збереженню вологи та живлення у ґрунті.

Після цього розсадіть рослини на цих грядках, залишаючи місце для їх росту. Вони будуть проникати корінням через органічний матеріал та розвиватися без необхідності перекопування. Покрийте поверхню грядок шаром соломи, опалого листя або гілок. Це допоможе зберегти вологу та захистити ґрунт від перегрівання. Регулярно доглядайте за грядками, видаляючи бур’яни, та додавайте органічні матеріали за необхідності, оскільки це допоможе підтримувати родючість ґрунту.

У чому перевага «вічних грядок»

Перекопування грядок може пошкодити структуру ґрунту та його мікроорганізми, а «вічні грядки» дозволяють зберегти цю структуру.

Органічний матеріал, розміщений на поверхні ґрунту, допомагає зберігати вологу та запобігає її випаровуванню. Це, в свою чергу, зменшує необхідність поливу та забезпечує рослини стабільним доступом до вологи. Мульчування грядок допомагає запобігти росту бур’янів.

«Вічні грядки» потребують менше часу та фізичних зусиль, оскільки вам не потрібно витрачати час на перекопування грядок щовесни. Завдяки цьому методу ви можете отримати стійкий і стабільний врожай без необхідності перекопування ґрунту щороку. Також цей підхід допомагає підтримувати родючість ґрунту та зберігати біорізноманіття.

Раніше Полемика писала про те, коли і як правильно садити салат у відкритий ґрунт.

Exit mobile version