Цей процес вимагає значних моральних, фізичних та фінансових ресурси власника оселі. Тож, коли настає час фінального прибирання — сил на нього залишається обмаль.
Найлегшим варіантом буде замовити клінінг після ремонту і перекласти ці клопоти на плечі професіоналів. Але ми тут зібрались не для обговорення клінінгових компаній. Головна мета статті — показати, що знаючі певні методи прибирання, Ви впораєтесь з завданням без сторонньої допомоги швидко та майже безкоштовно.
Основи грамотного прибирання
Важливо розуміти, що процес прибирання приміщень після ремонту не може бути швидким навіть при умові наявності спеціальної техніки. А якщо ми наводимо порядок власними силами, то варто мати в запасі вільні 6 — 8 годин. Також Вам стануть в пригоді:
- засоби захисту для рук, очей та дихальних шляхів;
- інвентар, який знайдеться в кожній квартирі: швабра, відро, драбина, набір ганчірок, салфеток та мочалок, скребки, віник;
- з можливих побутових приладів знадобиться лише пилосос та фен, але і їх потрібно використовувати обережно.
Пара помічників також буде гарною підмогою.
На що звернути увагу в першу чергу
Звичайне генеральне прибирання завжди рекомендують починати з верхніх ярусів кімнати і завершувати миттям підлоги. Але після ремонту це правило не працює. Щоб швидко навести лад в квартирі спершу потрібно:
- Очистити кімнату від великих шматків сміття.
- Зібрати дрібний бруд віником. Порада: працювати краще плавно, не піднімаючи пил в повітря. Краще попередньо злегка змочити сміття водою з пульверизатора.
- Промити підлогу, дочекатись її висихання та застелити простір плівкою.
Це захистить підлогове покриття від механічних пошкоджень, зупинить рознесення бруду по всій домівці, зумовить більш комфортні умови для прибирання.
Ліквідуємо сліди будматеріалів
Залишки будівельних розчинів можна відтерти підручними засобами:
- шпаклівку добре відчистить підсолена тепла вода (на відро рідини 0,5 стакана солі). Великі плями потрібно обробити і дати 5 хвилин для розчинення, маленькі можна відчистити відразу;
- клей для шпалер допоможе прибрати розчин води та оцту 9% ( на 5 літрів рідини — 1 ст.л. кислоти);
- фарбу потрібно прибирати з урахуванням типу поверхні та самого будівельного матеріалу. Для алкідних та акрилових фарб підійде ацетон, водоемульсійних — звичайна вода, нашатир.
Зауважимо, що працювати з плямами треба обережно. Якщо Ви не впевнені в результаті обробки, краще протестуйте розчинник на непримітній частині поверхні. І пам’ятайте, що знайти професійних помічників завжди можна на сайті https://mister-cleaner.com.ua/klininhova-kompaniia-mister-kliner-klininh-kyiv/. Тут Вам допоможуть визначитись з оптимальним набором послуг, розкажуть про діючі акції та знижки, оперативно розрахують кошторис проекту та дадуть відповіді на додаткові питання.