Site icon Полемика

Скільки днів є у дезертирів і тих, хто пішов у СЗЧ, щоб повернутись на службу

ЗСУ

Скільки днів є у дезертирів і тих, хто пішов у СЗЧ, щоб повернутись на службу

Радниця директора Державного бюро розслідувань з комунікації Тетяна Сап’ян 29 листопада пояснила, що за військовослужбовцями, які скористалися цією можливістю, будуть збережені усі виплати, пільги та статус. Про це пише Полемика з посиланням на Politexpert.

Українські військовослужбовці, які вперше самовільно залишили місце служби (СЗЧ) або втекли, мають змогу повернутися до виконання обов’язків без кримінальної відповідальності, якщо будуть дотримані певні умови. Закон, що надає таку можливість, ухвалили у Верховній Раді 21 листопада 2024 року.

«Якщо ви пішли в СЗЧ як військовослужбовець, то у вас є можливість повернутися до військової частини з кінця листопада до 1 січня нового року, тобто через місяць», — розповіла вона.

Після повернення до місця служби, військовослужбовець зобов’язаний повідомити про своє повернення військову службу правопорядку (ВСП) або орган досудового розслідування. У свою чергу, командир частини протягом 72 годин має продовжити контракт або поновити такого військовослужбовця на службі. Кримінальні справи за статтями 407 (самовільне залишення частини) і 408 (дезертирство) не перешкоджатиму подальшому несенню служби.

Закон, який 18 листопада підписав президент України, робить акцент саме на поверненні військовослужбовців у стрій, що особливо важливо для зміцнення обороноздатності країни. У жовтні поточного року фіксувалися прецеденти, коли замість покарання військові продовжували службу на підставі нових рішень судів. Така можливість надається один раз і підкреслює прагнення України зберегти досвідчених бійців з огляду на поточну складність ситуації на фронті.

Раніше Полемика писала про те, що Путін знову вихвалявся «Орєшніком» і пригрозив ударом по Києву.

Exit mobile version