Site icon Полемика

П’ять фільмів, які змінили кінематограф

Фільми

П’ять фільмів, які змінили кінематограф

Утім світ кіно має безліч креативних творців, які виходять за межі, руйнуючи встановлені правила.

Новаторські ідеї в кіно, як і будь-якій іншій сфері, дозволяють розвиватися далі та пропонувати глядачу щось кардинально інше. Полемика з посиланням на Collider розповість про фільми, які змінили кіноіндустрію та стали одними з найкращих стрічок всіх часів.

«Сім самураїв»

Безсмертна класика розповідає гірське село, на яке хочуть напасти бандити. Фермери приходять за порадою до сільського старця й мельника. Той радить їм найняти самураїв для захисту села.

Існує припущення, що класичний сюжетний троп, коли лідер збирає команду для важливого завдання, бере свої корені саме з цього фільму. Стрічка не лише випередила час, але й відкрила світові японське кіно та надихнула інших творців на створення бойовиків. Це один з найкращих фільмів всіх часів з переконливою історією та бездоганними акторами.

«Щелепи» (1995)

Трилер Стівена Спілберга розповідає про білу акулу-вбивцю, яка раптово з’являється у прибережних водах біля острова Еміті. Там розташоване курортне містечко та відпочиває безліч людей. На пошуки акули відправились троє відчайдушних чоловіків.

«Щелепи» – це не звичайний фільм, а перший літній блокбастер. Стрічка перевернула все звичне уявлення людей про кіно та стала натхненням для інших на численні фільми та серіали з подібною атмосферою.

«Матриця» (1999)

Стрічка зображує майбутнє, в якому люди вимушено під’єднані повсталими машинами до Матриці. Це комп’ютерна програма-симулятор реальності. Таким чином машини отримують з людей енергію. Перед хакером Нео постає завдання дізнатися, що таке справжній світ та прийняти рішення: звільнити людство чи залишити все  так, як є.

Цей фільм одним з перших висвітлив тему залежності людства від технологій та рутинності життя. У стрічці застосували раніше не бачені послідовності в сюжеті та нестандартну операторську роботу.

«Психо» (1960)

Один з найкращих фільмів жахів показує життя секретарки Маріон, яка обкрадає свого боса і розпочинає нове життя, однак боїться викриття. Дівчина зупиняється в готелі, власником якого є скромний юнак Норман Бейтс. Хлопець переконує Маріон повернутися, але тієї самої ночі її знаходять вбитою.

Ця стрічка стала шаблоном для фільмів жахів. Вона часто цитується і згадується у кіноіндустрії.

«Все завжди і водночас» (2022)

В цетрі сюжету Евелін Вонг – жінка з Китаю, що живе в маленькій квартирі у США, має у власності збиткову пральню та ледь зводить кінці з кінцями. Доля випробовує її раз за разом, але раптом Евелін усвідомлює, що здатна переміщатися паралельними всесвітами.

Фільм мав позитивний вплив на уявлення про жанри, досліджуючи одразу кілька з них – наукову фантастику, бойові мистецтва й драму, а також підкреслив важливі теми, такі як психологічне здоров’я, складнощі у стосунках та еміграцію. Глядачі вражені стрічкою, а інші творці надихаються нею, щоб виходити за межі.

Раніше Полемика писала про те, що відомо про четвертий сезон «Бріджертонів» та які сюрпризи очікують на фанатів.

Exit mobile version