Швидкість росту нігтів може багато чого розповісти про стан здоров’я і навіть про тривалість життя.
Про це пише Полемика з посиланням на Daily Mail.
За словами доктора Девіда Сінклера, фахівця з генетики з Гарвардської медичної школи, цей показник відображає швидкість оновлення клітин в організмі, а отже, і здатність тіла протистояти віковим змінам.
Дослідження, проведене ще 1979 року, показало, що з віком ріст нігтів сповільнюється на 0,5% на рік після 30 років. Науковці прикріпили до нігтів сотень людей вимірювальні стрічки і спостерігали за їхніми змінами протягом кількох років. Виявилося, що чим швидше ростуть нігті, тим повільніші процеси старіння. Люди, яким доводиться частіше стригти нігті, потенційно можуть жити довше за своїх однолітків.
Які хвороби можна визначити за нігтями
Крім швидкості росту, зовнішній вигляд нігтів також може сигналізувати про різні захворювання.
Поперечні борозенки — у літніх людей це нормальний віковий процес, але у молодих можуть вказувати на діабет, гіперпаратиреоз, дефіцит вітаміну A, цинку, кальцію або заліза.
Чорні плями під нігтями — можлива ознака меланоми (раку шкіри) або бородавки, що росте під нігтьовою пластиною.
Білі плями і смуги — можуть свідчити про нестачу мінералів (цинку, кальцію, заліза) або про грибкову інфекцію.
Округлення і потовщення нігтів (ефект «барабанних паличок») — часто пов’язане з нестачею кисню в тканинах і може бути ознакою хронічних хвороб серця або легенів.
Чому з віком нігті ростуть повільніше
Одна з причин — погіршення кровообігу, через що до нігтів надходить менше поживних речовин. Важливу роль також відіграють харчування і гормональний баланс. Наприклад, у періоди статевого дозрівання та вагітності нігті, навпаки, ростуть швидше.
Фахівці рекомендують звертати увагу на стан нігтів як на важливий індикатор здоров’я і в разі різких змін консультуватися з лікарем.
Також раніше повідомлялося про мікропластик у мозку людини: вчені виявили несподівані масштаби забруднення.