Site icon Полемика

Як звичайний шийний остеохондроз може впливати на життя: «тихі» симптоми, які можна не помітити

Як звичайний шийний остеохондроз може впливати на життя

Як звичайний шийний остеохондроз може впливати на життя

Шийний остеохондроз залишається одним із найпоширеніших дегенеративно-дистрофічних захворювань хребта серед дорослого населення, особливо у віці після 30 років. Про це пише Полемика.

За статистикою Міністерства охорони здоров’я України, цей стан діагностується майже у 60% пацієнтів, які звертаються зі скаргами на головний біль і порушення вестибулярного апарату.

Особливу небезпеку становить так званий «прихований» остеохондроз, симптоми якого часто залишаються непоміченими або приписуються іншим причинам.

Механізм розвитку захворювання пов’язаний із руйнуванням міжхребцевих дисків у ділянці шийного відділу. Унаслідок здавлення нервових закінчень і хребетних артерій виникають порушення в кровообігу мозку і провідності нервових імпульсів. При цьому класичний біль у шиї може зовсім бути відсутнім.

Замість цього людина відчуває запаморочення під час зміни положення тіла, відчуття тяжкості в потилиці, зниження концентрації уваги, оніміння пальців рук або епізодичні стрибки артеріального тиску. Усі ці ознаки нерідко помилково трактуються як ознаки гіпертонії, неврозів або серцевої аритмії.

Неврологи підкреслюють, що відсутність своєчасної діагностики призводить до погіршення якості життя, зниження працездатності та посилення вегетативних порушень.

Згідно з коментарями лікаря-невролога Віктора Завгороднього, багато пацієнтів протягом місяців спостерігаються в кардіолога, не підозрюючи, що причиною нездужання є саме компресія судин у шийному відділі хребта.

Для точної діагностики рекомендовано проведення МРТ або рентгенологічного обстеження шийного сегмента.

У разі підтвердження діагнозу призначається комплексна терапія, що включає лікувальну фізкультуру, фізіотерапію та медикаментозну підтримку. Необхідність корекції способу життя також залишається актуальною — тривале перебування в статичному положенні, відсутність фізичної активності та незбалансоване харчування посилюють перебіг захворювання.

Також читайте, як розпізнати тромбоз, німецькі фахівці назвали важливі сигнали організму.

Exit mobile version