В Україні з'являться оновлені банкноти номіналом 200 гривень (фото)
З 25 лютого 2026 року Національний банк України вводить у готівковий обіг модифіковані банкноти номіналом 200 гривень.

З 25 лютого 2026 року Національний банк України вводить у готівковий обіг модифіковані банкноти номіналом 200 гривень. Про це пише Полемика.

Головною особливістю нових купюр стане розміщення патріотичного слогану «СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!» у правому верхньому куті зворотного боку.

За інформацією пресслужби НБУ, усі інші елементи дизайну та захисту цих банкнот відповідають зразку 2019 року. Зображення та описи банкнот попереднього випуску можна знайти на офіційному сайті НБУ.

Модифіковані банкноти надходитимуть в обіг через:

  • банки України;
  • інкасові компанії;
  • компанії з обробки готівки.

Громадянам не потрібно спеціально обмінювати старі банкноти номіналом 200 гривень на нові — обидві версії будуть законним платіжним засобом. Вони прийматимуться всіма фізичними та юридичними особами на всій території України для будь-яких платежів, зарахування на рахунки, вкладів, акредитивів та інших розрахункових операцій.

Таким чином, введення оновлених банкнот спрямоване на забезпечення стабільного обігу готівки та посилення патріотичної символіки на грошовому знаку.

Читайте також, що в Україні запустили додаток 112, і дізнайтеся, як отримати екстрену допомогу без мобільного зв’язку.