Через проблеми з під’єднанням до уроку, обмежену взаємодію з учителем учень не встигає сприйняти, засвоїти навчальний матеріал і якісно виконати домашнє завдання. Дитина вимушена сама опрацьовувати великий об’єм інформації. Репетитори України зазначають, що така форма роботи здебільшого відбиває цікавість в учнів до навчання: одиниці готові працювати без підтримки вчителя. Не всі батьки мають можливість займатися уроками. При цьому ЗНО та інші форми контролю ніхто не скасовував.
Навигация
Причини появи прогалин у знаннях
Перш ніж вирішувати проблему, варто з’ясувати, що її спричинило. Назвемо кілька факторів, чому з’являються прогалини, — це допоможе зорієнтуватися і правильно визначити проблему:
- Недостатньо добре пояснення вчителя. Педагог має власний підхід до викладання навчального матеріалу. Однак не всі діти однаково добре його сприймають: комусь відразу зрозуміло, а хтось потребує більше уваги.
- Специфіка дистанційного навчання. Це головна причина, чому діти гірше навчаються. Очне проведення уроку унеможливлює перебої зі зв’язком, вимкнення світла, обмежений час та самостійне опрацювання багатьох тем.
- Невпевненість у власних силах. Деякі діти потребують підбадьорювання, особливо якщо однокласники засвоїли тему і рухаються далі. Таким учням складно опанувати себе, і вони розчаровуються, зробивши висновок, що через невдачі не можуть досягти успіхів у навчанні.
- Прогалини у вивченні попередніх тем. У шкільній програмі немає навчального предмету, де наступна тема не залежала б від попередньої і її можна було б вивчати у відриві від іншого матеріалу. Не засвоївши один розділ, учень не зможе опанувати наступний, адже в нього не буде опертя.
Через мінімум контакту вчителя з учнем батьки мають уважно простежити за дитиною і виявити, з вивченням яких предметів виникає найбільше труднощів.
Поради, як наздогнати програму
Батьки не в змозі замінити дитині вчителів з усіх предметів. На це немає часу і достатніх знань. 4 рекомендації допоможуть зрозуміти, як допомогти сформувати міцну базу знань і в подальшому здобувати бажану професію:
- Не примушувати до навчання. Так можна відбити в дитини бажання і мотивацію здобувати освіту. Особливо якщо вмовляння супроводжуються криками і погрозами.
- Створити комфортний психологічний клімат. Якщо учень знатиме, що в сім’ї з розумінням ставляться до його проблем у школі, ніхто не засуджує і не звинувачує в тому, що сталося, він успішно подолає тимчасові труднощі.
- Відстежувати результати. Варто створити власний план навчання. Школяр швидко втрачає мотивацію, а спостереження за своїми успіхами підніме його самооцінку і надасть сил на подальше освоєння складного матеріалу.
- Знайти репетитора. Рідним необхідно пам’ятати: школяр навряд чи зможе самостійно підготуватися до уроку без сторонньої підтримки. Якщо контакт з учителем мінімальний, варто знайти помічника. Наприклад, репетитор з англійської мови онлайн допоможе швидко підготуватися до контрольної роботи, як і спеціаліст з інших предметів.
Приватний педагог надасть школяреві основу знань і пройде навчальні матеріали, з якими в дитини труднощі. Контрольна або самостійна робота, іспит, підготовка до ЗНО — з репетитором можна пройти всі теми, загадати забуте і закласти міцний фундамент знань. Педагог використовує інноваційні методи у викладанні і пропонує дитині практичні завдання.