Конфліктні ситуації у світі, зокрема, на Балканах і Тайвані, виникають через неефективну архітектуру глобальної безпеки. Про це заявив президент Володимир Зеленський у своєму зверненні.

Світ має випрацювати таку модель, яка б гарантувала, що жодна країна не проявить агресію проти іншої держави.

Він зазначив, що наразі в інформаційному просторі багато повідомлень про конфліктні ситуації та загрози у світі.

Спочатку — Балкани, потім — Тайвань, тепер може бути Кавказ… Усі ці ситуації здаються різними, хоча їх об’єднує один фактор, а саме: глобальна архітектура безпеки не спрацювала. Якби спрацювала, не було б усієї цієї конфліктності.

Він додав, що саме на питання безпеки Україна звертає свою увагу не тільки з початку повномасштабної російської агресії, а вже роками: "Відтоді, як росія проігнорувала міжнародне право повністю, інтереси людяності як такої повністю".

Президент зазначив, що 2014 рік став поворотним моментом.

Тоді в цілком очевидних ситуаціях з Кримом, Донбасом, зі збитим малайзійським "Боїнгом" росія уникнула негайної і відчутної відповідальності — зберегла бізнесові і політичні зв'язки зі світом. І тепер багато хто у глобальних відносинах вірить, що і йому це вдасться.

По теме:  Окупанти націлились на чотири міста: у Міноборони розкрили плани ворога

Президент зазначив, що українці зараз об'єднали увесь вільний світ — не лише навколо своєї боротьби за свободу, а навколо розуміння, наскільки крихкою є свобода кожного народу в Європі та в інших країнах світу.

Цю крихкість можна захистити тільки спількими діями, і щоб це працювало у довгостроковій перспективі має бути ефективна архітектура глобальної безпеки, яка гарантує, що жодна держава ніколи більше не зможе вдаватись до терору проти іншої держави. На системному рівні, на рівні глобальних інституцій — саме для цього ми зараз працюємо. І Українська держава, і всі наші партнери.

По материалам: Подробности