«>

Росія продовжує користуватися іноземними технологіями для вироблення своїх ракет. Їх виявили в одному зі снарядів, який ударив по Кривому Рогу.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський.

"Якщо взяти одну з ракет, що вдарили по Кривому Рогу, то близько 50 компонентів у ній, переважно мікроелектроніка, — вироблені в інших країнах", — зазначив глава держави.

Він додав, що сьогодні відбулася зустріч представників нашої держави з дипломатами відповідних країн. Їм надали перелік компаній, які надають Росії компоненти для вбивств.

"Є цей список. Розуміння, як російські терористи намагаються обдурити світ, теж у всіх у світі є. Ми чекаємо на висновки і швидкі дії, які зупинять ракетний терор", — підкреслив Зеленський.

За словами глави держави, Україна вже запровадила санкції проти всіх компаній у Росії, які виробляють ракети. Відповідні обмеження мають бути введені на глобальному рівні, а кожен шлях обходу санкцій повинен каратися на глобальному рівні.

Президент наголосив, що експортний контроль за критичними елементами має бути максимально посилено.

По теме:  Як росія готується до ударів: у ЗСУ розповіли деталі

"Якщо хтось виступає посередником або працює разом з Росією, щоб терористи могли далі підривати будинки і вбивати людей, то такі суб'єкти, бізнес або держава заслуговують на реакцію світу у відповідь… Це однозначно дешевше один раз і назавжди перекрити для терористів шляхи постачання компонентів для терору, ніж постійно витрачати нові та нові ракети для ППО", — додав Зеленський.

По материалам: Подробности