«>

Незважаючи на економічні трудності з 1 березня в Україні провели індексацію пенсій. Підвищення пенсійних виплат торкнулося і працюючих пенсіонерів. Про це повідомили в Пенсійному фонді України.

Так, відповідно до частини четвертої статті 42 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" з 1 квітня 2023 року проведено перерахунок пенсії працюючим пенсіонерам, які набули після призначення/попереднього перерахунку пенсії страховий стаж тривалістю 24 місяці чи менше, але після призначення/попереднього перерахунку пройшло не менше ніж два роки.

За даними ПФУ, перерахунок пенсії проведено понад 654,9 тис. особам, розмір пенсії збільшено понад 401 тис. осіб. Середній розмір підвищення – 221,74 грн.

Перерахунок пенсії у зв’язку з врахуванням страхового стажу після призначення/попереднього перерахунку пенсії проведено 537,5 тис. особам. Із зазначеної чисельності пенсіонерів розмір пенсії збільшено у 327,2 тис. осіб, середній розмір підвищення – 179,47 грн.

Перерахунок пенсії у зв’язку з врахуванням страхового стажу та заробітної плати після призначення/попереднього перерахунку пенсії проведено 117,4 тис. осіб. Із зазначеної чисельності пенсіонерів розмір пенсії збільшено у 73,8 тис. осіб, середній розмір підвищення – 409,16 грн.

По теме:  Вашингтон виділить Україні пакет грошової допомоги: озвучено значну цифру

Додаткові видатки на виплату перерахованих пенсій – близько 89 млн грн на місяць. Виплата перерахованих з 1 квітня пенсій проводиться у червні у встановлені пенсіонерам дати виплати з доплатою за квітень і травень.

Перерахунок пенсій: чи підвищили її працюючим пенсіонерам

По материалам: Подробности