«>

Війна в Україні досягла критичної точки, зазначає Михайло Подоляк, радник керівника Офісу президента, у співбесіді із DW.

Невдовзі наступить 2024 рік, і, за його словами, в Україні вже склалося чітке уявлення про те, як еволюціонує ситуація на фронті, а також які кроки слід здійснити для досягнення перемоги.

Війна перебуває в точці неповернення. Тому у нас на 24-й рік, ну і на кінець 23-го абсолютно чітке розуміння, що потрібно.

Подоляк перерахував основні пункти, необхідні Україні для перемоги. А саме:

  • перше — дещо скоригувати тактику з тих ресурсів, які росія використовує; 
  • друге — дещо скоригувати стратегію з урахуванням тих домінантних переваг, які залишилися, які є в росії, щоб ці переваги були ліквідовані;
  • третє — інвестиції в ті виробництва, які необхідно різко розвивати, щоб отримати технологічну перевагу;
  • четверте — різке підвищення тиску за рахунок самого технологічного компонента цієї війни на тій чи інші військові порядки росії.

Що буде в разі поразки росії?

По теме:  Кулеба назвав теми обговорень на майбутньому саміті Україна-ЄС

За словами Подоляка, росія чудово розуміє, що якщо вона знає поразки, обвалить лінію фронту, то її еліта припинить існувати, ну і, власне, перестане існувати росія.

Мається на увазі не в географічному, а в політичному вигляді. У них будуть ті самі процеси, що були 1991 року, але тільки з більшими взаємними внутрішніми претензіями. Тому що їм пропонували модель одну, отримали іншу, заплатили за цю високу ціну, і безрезультатно.

Що буде в разі поразки України?

У нас те саме: якщо ми не дотискаємо по лінії фронту, не забезпечуємо поразку росії, то війна заморожується, а українська держава, її суб'єктність постійно перебуватиме під зовнішнім тиском.

На його думку, враховуючи, що росія вкладає великі ресурси у постійні теракти, у постійні внутрішні політичні конфлікти, Україна "в принципі матиме неспроможний внутрішній політичний простір".

Раніше у Зеленського прокоментували російські вкиди про конфлікт між президентом і Залужним.

По материалам: Подробности