В четвер, 4 липня, у Великій Британії відбулися парламентські вибори.

Вперше за 19 років лейбористська партія здобула впевнену перемогу.

Як відомо, новим прем’єр-міністром стане лідер Лейбористської партії Кір Стармер. Політик уже відсвяткував свою перемогу у лондонській галереї мистецтв Тейт Модерн.

Про це пише Полемика з посиланням на Post.Factum.

Сунак визнав поразку

Премʼєр-міністр Ріші Сунак повідомив, що зателефонував Стармеру, щоб привітати його. Політик додав, що бере на себе особисту відповідальність за нищівну поразку.

«Лейбористська партія виграла ці загальні вибори. Сьогодні британський народ виніс протверезний вердикт. Нам є чому повчитися і над чим подумати, і я беру на себе відповідальність за поразку», — заявив він.

Перемога лейбористів

Варто зазначити, що лейбористи востаннє здобували перемогу на виборах у 2005 році. Водночас за підсумками минулих виборів у 2019 році лейбористи здобули лише 202 місця, що було їх найгіршим результатом з 1935 року.

Наразі представники Лейбористської партії отримають у парламенті 410 місця. Водночас консерватори матимуть в уряді 131 депутата, а ліберал-демократи 61.

Як перемога лейбористів вплине на допомогу Україну

У лютому 2023 року лідер британської опозиційної Лейбористської партії Кір Стармер приїжджав до України. Він відвідав Бучу і заявив, що російські злочинці мають бути покарані, а Україна має отримати належне відшкодування збитків.

По теме:  Що відбувається з системою онлайн-голосування у Росії і до чого тут ГУР

Також він провів зустріч з президентом Володимиром Зеленським, під час якої обговорювались ситуація на фронті, питання санкцій та конфіскація російських активів, а також створення спеціального трибуналу для РФ.

Під час візиту до України лідер лейбористів заявив, що наша країна завжди користуватиметься «непохитною підтримкою» його партії.

Після перемоги на виборах Кір Стармер підтвердив свої слова, заявивши, що у питанні допомоги України нічого не зміниться. Великобританія, як і раніше, підтримуватиме нашу країну, надаючи військову та гуманітарну допомогу.

Раніше Полемика писала про те, що до Києва з неанонсованим візитом приїжджав Віктор Орбан.