Вступ в НАТО
Україна продовжує свій рух в НАТО, і цей шлях є безповоротним.

Проте наразі проходить стадія обговорення можливого сценарію, за яким до Альянсу може приєднатися лише частина території, що перебуває під контролем українського уряду.

Таку заяву зробив експерт аналітичного центру «Об’єднана Україна» Ігор Попов. Про це пише Полемика з посиланням на Politexpert.

Попов зазначив, що ідея вступу України до НАТО після завершення війни є бажаною, але наразі чітко не окреслена. На даний момент наголошується на тому, що шлях України до НАТО залишається незмінним.

«Це позитивне формулювання, але воно не визначає ані умов, ані термінів», — зазначив експерт.

За його словами, в американських ЗМІ все частіше почали обговорювати так званий «німецький варіант», коли членом НАТО може стати лише та частина України, яка зараз контролюється урядом.

Як приклад наводять Західну Німеччину, яка стала членом НАТО в 1955 році, отримавши гарантії безпеки, а після того, як країна возз’єдналась, весь її територіальний склад приєднався до Альянсу. Хоча цей сценарій є одним із варіантів, Попов вважає, що він не єдиний і, можливо, це не основний підхід, який знаходиться на розгляді. Також експерт не виключає, що на 25-му засіданні Контактної групи з питань оборони України озвучать конкретні терміни вступу України до НАТО.

По теме:  Зеленский: Украина хочет в НАТО и в ЕС

Попов зазначає, що технічні умови вступу до Альянсу Україна вже виконала.

«Ми виконуємо адаптовану щорічну національну програму співробітництва, ми виконуємо всі індикатори щодо сумісності та управління збройними силами, навіть щодо калібрів боєприпасів. Заклики до реформ політичної системи — вони лунають також і в наших меморандумах з Європейським Союзом, і Україна теж періодично рухається доволі активно в цьому напрямку. Тому умови, найімовірніше, політичні, — це діалог між НАТО та Росією», — вважає Попов.

Раніше Полемика писала про те, Ххто став новим генсеком НАТО та яка його позиція щодо України.