Оглядачі зазначають, що російський диктатор Володимир Путін може зайняти ще більш жорстку позицію в переговорах, ніж навесні 2022 року.
Про це пише Полемика з посиланням на FT.
Він не відмовився від ідеї встановити в Україні маріонетковий уряд, розглядаючи сценарій, схожий на Чечню, коли переконав Ахмата Кадирова перейти на його бік і взяти під контроль регіон, зазначає Financial Times із посиланням на джерело, яке обговорювало війну з Путіним наприкінці минулого року.
За три роки повномасштабного вторгнення Кремль не відмовився від вимог, що загрожують руйнуванням системи європейської безпеки і перетворенням України на державу, яка не відбулася. На думку аналітиків, президент США Дональд Трамп фактично став на бік агресора, запропонувавши провести переговори в Ер-Ріяді без участі Києва та його європейських партнерів. Під час обговорень Трамп прийняв низку кремлівських тез.
Американські чиновники заявляють, що метою зустрічі в Саудівській Аравії було з’ясувати готовність Росії до припинення війни, проте США не збиралися затягувати процес, поки Кремль продовжує бойові дії. Однак Вашингтон не розкрив, на які поступки може піти Путін в обмін на вже зроблені адміністрацією Трампа кроки — виключення можливості членства України в НАТО і відмову від повернення окупованих територій.
Колишній високопоставлений чиновник Кремля вважає, що Путін зараз висуне жорсткіші умови, ніж навесні 2022 року, коли він вимагав нейтрального статусу України і скорочення її армії.
Обурення Європи
Підхід адміністрації Трампа викликав різку критику в Європі. Чиновники країн ЄС шоковані спробами США нормалізувати відносини з Росією, особливо після заяв, що гарантії безпеки Вашингтона «не вічні» і що Москва більше не є екзистенційною загрозою для Європи.
Європейські дипломати наголошують, що, з огляду на невдалий досвід минулих спроб зближення з Кремлем, довіри до Росії немає.
«Ми повинні продовжувати економічний і військовий тиск», — заявив один з європейських чиновників.
Також раніше повідомлялося про те, що які наслідки можуть мати переговори США та РФ: оцінка експерта.