Процедура отримання грантів для підтримки та розвитку вже існуючого бізнесу є надзвичайно значимою для збільшення прибутковості організації, розширення спектра надаваних послуг, покращення якості продукції, а також для залучення нової аудиторії.

Програма грантування виступає додатковим інструментом сприяння та розвитку діючого бізнесу в Україні, яка сприяє укріпленню ринкових позицій компаній та знижує ризик їх банкрутства.

У 2023 році в Україні діють такі грантові програми для підтримки та розвитку існуючих організацій:

 • Для заснування або розвитку власного бізнесу;
 • Для встановлення або розвитку садівництва, ягідництва або виноградарства;
 • Для заснування або розвитку тепличного господарства;
 • Для заснування або розвитку переробного підприємства;
 • Для заснування або розвитку власного бізнесу для учасників війни, осіб з інвалідністю через війну, а також для членів їхніх сімей.

Основні кроки процесу отримання гранту для розвитку бізнесу включають:

 1. Вибір відповідної грантової програми для вашого бізнесу. Перед подачею заявки на отримання гранту, важливо уважно ознайомитися з вимогами грантової програми, щоб переконатися, що ваш бізнес відповідає встановленим критеріям.
 2. Підготовка всіх необхідних документів, які можуть включати фінансову документацію, заявку на грант, бізнес-план і так далі.
 3. Подання заявки на отримання гранту. Після підготовки всіх необхідних документів, заявку слід надіслати через веб-сайт або на вказану адресу.
 4. Оцінка заявок. Комітет, що відповідає за оцінку заявок, переглядає всі подані документи та оцінює їх згідно з критеріями, встановленими в грантовій програмі.
 5. Розгляд заявок: у випадку просування вашої заявки, ви будете запрошені на інтерв’ю, де матимете можливість детальніше розповісти про свій бізнес та продемонструвати свою здатність реалізувати бізнес-план.
 6. Проголошення результатів: після успішного проходження інтерв’ю будуть оголошені результати. Якщо ваша заявка була затверджена, ви зможете приступити до реалізації свого проекту за допомогою отриманого гранту.
 7. Звітність після отримання гранту. Після отримання гранту для підтримки та розвитку вже існуючого бізнесу, грантодавець повинен звітувати про використання отриманих коштів згідно з вимогами грантової програми. Зазвичай, звітність вимагає подання фінансової звітності, звіту про виконання проекту та інших документів, що можуть бути вимогами специфічної програми. У випадку недотримання умов гранту, грантодавець може бути зобов’язаний повернути кошти та мати складнощі з отриманням грантів у майбутньому.
По теме:  Шмыгаль обсудил с канцлером Австрии зеленые коридоры для экспорта украинской продукции

Якщо вам потрібен правовий захист бізнесу звертайтесь за лінком.