Для захисту помідор та огірків від хвороб можна скористатися простим, дешевим, але дієвим і перевіреним роками способом.

Скориставшись ним, ви не лише створите хороші умови для зростання овочів, але й пізніше отримаєте щедрий урожай.

Про це пише Полемика з посиланням на сторінку фермерки «My griadka.ua» Світлани Павлюк.

Кожен городник і садівник знає, що при вирощуванні помідорів, огірків та інших овочів варто подбати не тільки про температурний режим, правильний полив, добрива, але й про профілактику хвороб.

Досвідчені господарі мають свої різні методи боротьби з хворобами помідорів і огірків, але не всі знають, що дієвим способом є сироватка і йод.

«Сироватка та йод — природні ліки для томатів і огірків», — розповіла фермерка.

Як захистити помідори і огірки від хвороб

За словами Світлани, дане поєднання слугує лікуванням і профілактикою таких хвороб, як фітофтора на томатах і борошниста роса на огірках. Кисле середовище сироватки пригнічує розвиток на рослині хвороботворних бактерій і грибків, а йод має виражену протимікробну дію.

«Листя покриваються своєрідною плівкою, і грибок на них не проростає», — розповіла пані Світлана.

По теме:  Коли і як садити кабачки у відкритий ґрунт у 2024 році

Досвідчена фермерка поділилась рецептом приготування такого розчину. Вам потрібно 7 л свіжої сироватки, 3 л води, 15 крапель йоду.

Розчин необхідно процідити, щоб уникнути забивання оприскувача.

Таким розчином обробляються томати в розсаді та у теплиці один раз на тиждень. Вона назначає, що результату можна досягнути тільки тоді, коли обробляти рослини регулярно.

Для дієвішого результату можна по черзі змінювати біофунгіциди з іншими властивостями, які в комплексі впливають на інші види хвороб.

Також господиня зазначила, що розчин з сироватки і йоду ще й найдешевший серед тих, яким обробляють помідори і огірки для захисту від хвороб.

Раніше Полемика писала про те, що і коли можна садити в травні.