Втім, існують види посуду, які варто мити тільки вручну. Чому деякий посуд не можна мити в посудомийній машині, розповідає Полемика з посиланням на сайт «НовиниЮ».
Посуд, який занадто крихкий або зроблений із несприйнятливого до високих температур матеріалу, не можна класти у посудомийну машину, адже існує ризик його пошкодження.
- Читайте також: Як видалити сліди від праски на одязі
Які види посуду краще помити вручну
Якщо ви хочете, щоб посуд вам довго прослужив, вам варто знати, що краще мити тільки руками.
- Вироби з дерева та бамбука. Дошки для обробки, дерев’яні ложки, лопатки, миски та таці, посуд з бамбука потребують делікатного миття при помірних температурах. Особливо, якщо поверхня покрита лаком. Під дією гарячої води та пари посуд з дерева може вкритися тріщинами та нерівностями.
- Алюмінієвий посуд. Поверхня каструль і сковорідок під дією гарячої води та компонентів мийних засобів для посудомийки окислюється. Посуд стає чорним, і позбавитись неприємного забарвлення буде не дуже просто.
- Чавун. Небезпека миття чавунного посуду у посудомийці виявляється поступово. Мийні засоби непомітно руйнують поверхню, а під впливом вологи з часом з’являється іржа.
- Срібло та мельхіор тьмяніють під дією високих температур у посудомийці. Їх також можуть зіпсувати мийні засоби для посудомийки.
- Олов’яний та мідний посуд також не варто мити у посудомийній машині. Занадто гаряча вода може залишити на поверхні таких виробів, і вони втрачають естетичну привабливість.
- Порцеляна, кришталь і пластик. Не рекомендується використовувати посудомийку для миття тонких кришталевих фужерів і келихів, порцеляни, декорованої позолотою та розписом.
- Деякі види пластика чудово витримують досить високі температури, інші ж під час миття у посудомийці можуть деформуватись або втратити забарвлення.
- В жодному разі не дозволяється мити у посудомийній машині антикварний посуд і вироби, прикрашені перламутром або інкрустовані кісткою.
Раніше Полемика писала про те, чи потрібно закривати кришку унітаза і чому це важливо.