Вершинна гниль — це не тільки проблема помідорів, але й кабачків. Про це пише Полемика.
Якщо плоди почали гнити, їх необхідно зірвати та видалити з грядки. Також важливо поливати рослини теплою водою. Корисно підгодувати рослини кальцієвою селітрою по листу (20 г на 10 л води). Незважаючи на велике дозування, не варто боятися — препарат не зашкодить ані листю, ані плодам.
Крім того, причиною загнивання зав’язей може бути надлишок вологи в ґрунті. Це часто трапляється при частому поливі та недостатньому просиханні ґрунту. Кабачки, на відміну від огірків, не страждають від легкої посухи.
Якщо на зав’язях з’являються білі плями, це може бути симптомом ураження борошнистою росою. Для боротьби з цим захворюванням можна використовувати препарати, такі як Тіовіт Джет або колоїдну сірку. Однак треба бути обережними: якщо температура перевищує +30°, ці засоби можуть спричинити опіки на листі. Інші препарати використовувати не можна, оскільки їхній термін очікування складає 20-30 днів.
Крім того, корисно видаляти деякі листя, щоб покращити вентиляцію кущів. Зазвичай видаляють нижнє листя, яке вже виконало свою роль.
Опадання та загнивання зав’язей можуть статися, коли рослинам не вистачає фосфору, азоту, бору або молібдену. У такому випадку можна використовувати комплексні добрива, що містять мікроелементи, які легко знайти в продажу. Однак такі добрива коштують немалих грошей. Тому, якщо для вас важливіша економія, можна використовувати деревну золу, яка теж добре допомагає.
Дуже неприємні явища можна спостерігати, якщо не дотримуються сівозміни. Не рекомендується садити кабачки після інших гарбузових культур, таких як огірки, гарбузи, кавуни та дині. Ці рослини можна садити на тому ж місці не раніше ніж через чотири-шість років.
Ще однією поширеною помилкою є занадто щільна посадка кабачків. Новачки часто садять їх занадто близько один до одного, економлячи місце. Але кабачки швидко ростуть і займають багато простору. Якщо хочете заощадити місце, вибирайте кущові сорти, які компактніші, але навіть їм потрібно залишати не менше 50 см між рослинами.
Тепер вам залишається лише з’ясувати, яка з перерахованих причин спричиняє гниття ваших зав’язей кабачків, і вжити відповідних заходів.
Читайте також чим підживити перець у липні, щоб він виріс солодким і м’ясистим.