Через війну в Україні не відбулося підвищення зарплат військовослужбовців у березні, як це було заплановано, а грошове забезпечення українських захисників довелося терміново коригувати з огляду на обставини.

Про це розповідає Finance.ua.

Зазначається, що наразі військовослужбовці отримують грошову винагороду, яка складається з двох частин: перша – фіксована ставка, яка залежить від посади, звання та вислуги років; друга – винагорода, на розмір якої впливають різноманітні фактори.
 
Воїнам, які знаходяться у "гарячих" точках та беруть безпосередню участь у боях, додаткова винагорода визначається з розрахунку 100 тис. грн на місяць, або приблизно 3 тис. грн на день. Ті бійці, які не залучені до бойових дій, додатково отримують 30 тис. грн на місяць, або ж близько 1 тис. грн на день.

"Тобто, якщо військовослужбовець, скажімо рядовий стрілець пів місяця обороняв кордон з Угорщиною, а інші пів місяця брав безпосередню участь у боях на Харківщині чи Донеччині, сумарно на місяць йому буде нараховано щомісячне грошове забезпечення у розмірі близько 13-14 тис. грн відповідно до посади та звання, близько 15 тис. грн додаткової винагороди за несення служби під час воєнного стану та близько 50 тисяч гривень за безпосередню участь у бойових діях", – пояснив міністр оборони Олексій Резніков.

По теме:  Цены на бензин продолжают снижать

Крім цього, також прораховується додаткова винагорода на підставі бойових наказів. Тому в межах однієї бригади чи навіть батальйону розмір виплат може суттєво відрізнятися.

Для отримання виплат військовослужбовцю достатньо мати рахунок в будь-якому українському банку.

Варто зазначити, що військовослужбовці також можуть отримувати доплати за науковий ступінь, вчене, почесне чи спортивне звання, але тоді, коли їхня діяльність за профілем збігається з такими ступенем чи званнями.

Грошове забезпечення – не єдине джерело доходу військовослужбовця, вони можуть отримувати винагороди, скажімо, за знищення ворожої техніки. Її суми визначені в додатку 3 наказу Міністерства оборони України № 340 від 18 вересня 2020 року.

Задля розуміння ситуації, можна навести кілька цифр:

  • танк, наземна (самохідна) артилерія, бойовий вертоліт – 48 720 грн;
  • військовий літак – 54 810 грн;
  • БПЛА – 36 540 грн;
  • реактивна системи залпового вогню – 60 900 грн;
  • корабель 1 рангу – 243 600 грн.

Проте, для отримання цих виплат знадобиться низка рапортів і документів від безпосереднього військового керівництва, а також дані фото- та відеоспостереження з координатами місця знищення.

По теме:  Украинцы смогут обменять наличную гривню на евро в Нидерландах

За успішне виконання бойового завдання також передбачена винагорода:

  • на військову бригаду – 365 400 грн;
  • на полк, батальйонно-тактичну групу – 243 600 грн;
  • на батальйон, дивізіон і прирівняні до них військові частини – 121 800 грн;
  • на роту, батарею, ескадрилью, взвод, групу – 60 900 грн.

За громадянами, які призвані на військову службу по мобілізації, зберігається робоче місце та середній заробіток на підприємстві. Також, вони отримують грошове забезпечення за військову службу в повному обсязі, враховуючи всі надбавки та премії, на рівні військовослужбовців-контрактників відповідно до посад і військових звань.

Те саме стосується добровольців, які записалися до лав Територіальної оборони, адже ТрО – це окремий рід сил Збройних сил України, громадяни так само підписують контракт на проходження військової служби (мінімальний термін для рядового складу – 3 роки).

По материалам: Подробности