Чому одні старіють швидко, а інші ні
Справа не тільки в їжі, спорті та сні.

Чому одній людині достатньо пари безсонних ночей, щоб обличчя стало втомленим і постарілим, а інша має свіжий і молодий вигляд навіть у зрілому віці, незважаючи на той самий спосіб життя? Про це пише Полемика.

Вчені дедалі частіше кажуть: справа не тільки в їжі, спорті та сні — важливу роль відіграють генетика, ментальне здоров’я і навіть мікробіом шкіри.

1. Генетика — фактор, який складно обдурити

Деякі люди «успадкували молодість». Їхня шкіра повільніше втрачає колаген, а внутрішні системи краще справляються зі стресом і запаленням. Дослідження показують, що у людей, які «повільно старіють», активніші гени, що відповідають за відновлення клітин.

2. Запалення — прихований ворог молодості

Хронічне, але невидиме запалення в організмі (інфламейджинг) може прискорювати старіння. Навіть при правильному харчуванні та режимі дня, постійний стрес, недосип та емоційні перевантаження запускають цей процес. У результаті — старіння судин, погіршення якості шкіри та загальне зниження енергії.

3. Гормони та обмін речовин

Навіть у людей зі схожими звичками метаболізм може працювати по-різному. У когось організм швидше відновлюється після навантажень, а в когось гормональні збої призводять до передчасного старіння шкіри та накопичення жиру.

4. Стан мікробіома шкіри

Бактерії, що живуть на нашій шкірі, теж впливають на її здоров’я. Якщо баланс порушений — шкіра стає сухою, тьмяною і схильною до подразнень. Це може відбуватися навіть у тих, хто ретельно доглядає за собою.

5. Психологічний стан

Рівень тривожності, внутрішній конфлікт, невиражені емоції — все це відбивається не тільки на настрої, а й на обличчі. Дослідження підтверджують: люди з високим рівнем внутрішнього благополуччя старіють повільніше, навіть якщо умови життя в них неідеальні.

Ще вас можуть зацікавитинайкращі вправи, для того щоб пішов жир із живота.