Міністерство закордонних справ рф оголосило 85 європейських дипломатів "персонами нон грата", реагуючи таким чином на висилку десятків російських дипломатів у ряді країн ЄС. Про це повідомляє прес-служба МЗС рф.

Серед висланих з москви дипломатів:

  • 24 — з Італії,
  • 27 — з Іспанії,
  • 34 — з Франції.

Зовнішньополітичне відомство в середу викликало послів цих держав — Італії у рф Джорджіо Стараче, Іспанії в москві Маркоса Гомеса Мартінеса, Франції в москві П'єра Леві — щоб повідомити "про заходи у відповідь" у зв'язку з висилкою своїх дипломатів.

Представнику Італії висловили "рішучий протест у зв'язку з відверто ворожими та нічим не мотивованими діями італійської влади щодо видворених з країни 30 співробітників російської дипломатичної місії на Апеннінах".

Так, рф зобов'язала "в якості заходу у відповідь" покинути територію країни 24 співробітником італійських дипломатичних і консульських установ протягом 8 днів.

Послу Іспанії був заявлений "рішучий протест у зв'язку з провокаційним оголошенням офіційним Мадридом 27 співробітників російських закордонних установ в Іспанії "persona non grata"" і було наголошено, що "цей недружній крок негативно відіб'ється на російсько-іспанських відносинах".

По теме:  "Северный поток - 2": в США предложили новые санкции

З рф зобов'язали виїхати 27 співробітників посольства Іспанії в москві і генконсульства в Санкт-Петербурзі протягом 7 днів.

Представнику Франції заявили "рішучий протест у зв'язку з провокаційним і нічим не обґрунтованим рішенням французької влади про оголошення 41 співробітника російських дипломатичних установ у Франції "persona поп grata".

У МЗС рф вимагають покинути країну 34 співробітникам французьких дипломатичних установ в росії у двотижневий термін.

По материалам: Подробности