» src=»/wp-content/uploads/2022/08/0e726f15a7da33e5df8870c73a078a5c.jpg» alt=»Рада відмовилась повертати акциз на пальне» width=»100%» />

Верховна Рада не захотіла повертати акциз на пальне. Урядовий законопроєкт №7668 не змогли включити до порядку денного, повідомляється на сайті парламенту.

Парламент двічі голосував за розгляд законопроєкту, але двічі не зміг набрати достатньої кількості голосів. В обох випадках не вистачило лише 8 голосів.

Пов'язаний із ним законопроєкт №7669 до порядку денного включили. Цей законопроєкт скасовує норму, яка забороняє під час воєнного стану використовувати дорожній фонд (формується в основному з надходжень від акцизу на пальне) для ремонту доріг і мостів.

Акциз на пальне скасували у березні в межах лібералізації податкового законодавства на період воєнного стану. Тоді ставка була диференційованою:

  • для бензину — 213,5 євро;
  • дизелю — 139,5 євро,
  • автогазу — 52 євро.

Зараз уряд пропонує встановити єдину ставку акцизу 100 євро за 1000 літрів для усіх видів пального: моторних бензинів, важких дистилятів та інших нафтопродуктів, скрапленого газу, бутану та ізобутану.
Пільгову ставку податку на додану вартість — 7% замість довоєнних 20% — Кабмін і Верховна Рада поки що не планують скасовувати.

По теме:  Забытое старое: украинцев снова обманывают по известной схеме

Нагадаємо, що Рада підтримала надання одноразової грошової виплати у разі інвалідності чи смерті через війну.

По материалам: Подробности