Нова хвиля рейдерства: під гаслом боротьби з російським бізнесом підприємства піддають спланованим інформатакам, аби "під шумок" відібрати їх майно та активи. Черговою мішенню медіакілерів стала промислова група ViOil, якій "приписали" неіснуючих бізнес-партнерів з Білорусі та рф.

На цьому тижні у мережі з’явилась серія публікацій про те, що СБУ нібито викрила групу компаній ViOil у "фінансуванні країни-агресора". Першоджерелом став матеріал сайту 368.media, що позиціонує себе як "незалежний антикорупційний проєкт", редакція якого посилається на матеріали кримінальної справи за ч. 3 ст. 258-5 ККУ.

Зокрема, промисловій групі ViOil безпідставно закинули економічну співпрацю з постачальником скляних виробів російського походження – ТОВ "Ей Джі Сі Флет Глас Україна", яке до 2016 року належало AGC Glass Russia. За твердженням авторів матеріалу, для цього нібито використовуються послуги посередника — компанії "Стеклолюкс" з Білорусі.

Зауважимо, що на сайті білоруського "Стеклолюксу" у розділі "Партнери" дійсно вказаний постачальник AGC Glass. Однак жодного підтвердження імовірної співпраці з будь-яким з підприємств групи ViOil — немає.

У групі компаній ViOil наголошують, що не мають і ніколи не мали ділових відносин із згаданими у статті компаніями. Відтак згадка  про ТОВ "Ей Джі Сі Флет Глас Україна" у рішенні Печерського суду у справі, де фігурують підприємства групи, викликало у представників промислової групи подив і низку питань. 

По теме:  На Луганщині два села залишаються під контролем України - Гайдай

Адже будь-які тези про пряме чи опосередковане бізнес-партнерство промислової групи ViOil з російським постачальником нічим не підтверджені документально й по суті представляють собою недоведені факти. Більше того, ст. 222 КПК України передбачає недопустимість розголошення відомостей досудового розслідування без письмового дозволу слідчого або прокурора. Тож подібні публікації суперечать не лише журналістській етиці, а й нормам закону.

Відтак можна припустити, що йдеться про заздалегідь сплановану інформаційну атаку з дискредитації одного з лідерів українського ринку масложирової продукції.

Нагадаємо, промислова група ViOil — один з провідних постачальників рослинної олії в Україні та на світовому ринку з 30-річним досвідом роботи, що експортує продукцію до країн Європи, Азії та Африки.

Промислову групі ViOil намагаються дискредитувати, безпідставно звинувативши у зв’язках з рф

Продукція ViOil

Окрім інвестицій у розвиток української промисловості та інфраструктури, ViOil також активно підтримує соціальні ініціативи. Зокрема, у липні група компаній спрямувала мільйон гривень на подолання наслідків ракетного удару рф по Вінниці.

По материалам: Подробности