Український контрнаступ успішно продовжується. ЗСУ в Херсонській області намагаються просунутися на трьох напрямках, а також здійснюють атаки, щоб продвинутися до Лиману на Донбасі.

Про це свідчать дані Інституту вивчення війни (ISW).

Просування ЗСУ: опубліковано карту боїв 14 вересня

Харківська область 

За даними карт, українські війська продовжують консолідувати успіхи в східній частині Харківської області та, ймовірно, здійснюють наземні атаки на півночі Донецької області.

Просування ЗСУ: опубліковано карту боїв 14 вересня

Аналітики припускають, українські сили, ймовірно, намагаються скористатися нещодавніми досягненнями у Святогірську (на південь від кордону Харківсько-Донецької області, 20 км на північний захід від Слов’янська), щоб просунутися на схід.

Не виключається, що бої ведуться і поряд із Білогорівкою. Українські захисники закріплюють свої успіхи у регіоні, сподіваючись посилити тиск на окупантів у Луганській області, зокрема, в районі Лисичанська-Сєвєродонецька.

Донбас

Як зазначають в ISW, Донецька область залишається одним із головних зосереджень сил росіян.

Просування ЗСУ: опубліковано карту боїв 14 вересня

Вчора ворог здійснив обмежені наземні атаки в області та, можливо, досягнув незначних успіхів у районі Бахмута, ведучи позиційні бої вздовж траси Т0513.

Крім того аналітики зазначили, що заяви російських джерел, що нібито їх армії вдалосясдалося дістатися східних околиць Бахмута, потребують підтвердження.

По теме:  Нічна атака на Україну: що запустили росіяни

Південь

Українські бійці продовжують контрнаступальну операцію в Херсонській області.

Так, ЗСУ здійснили наземні атаки на трьох основних напрямках уздовж лінії фронту Херсон-Миколаїв: північ Херсонської області на південь від кордону з Дніпропетровською областю; захід Херсонської області вздовж р. Інгулець; і на північний захід від м. Херсона.

Просування ЗСУ: опубліковано карту боїв 14 вересня

Ймовірно, українські війська зміцнюють позиції в Ольгиному (5 км на південь від кордону Дніпропетровсько-Херсонської області) і готуються до атак вздовж лінії Архангельське в напрямку Новопетрівки (5 км на південь від Ольгиного).

Аналітики припускають, що ЗСУ мають успіхи в районі Давидова Брода та в спробах перегрупуватись у районі Сухого Ставка. Такі маневри можуть застосовуватись для подальшого просування до Брускинського Херсонської області.

Тим часом росіяни намагалися просунутися вздовж лінії Тернові Поди — Любомирівка, що приблизно за 30 кілометрів від Херсона. Офіційних підтверджень подібних поки немає.

Разом з тим українські сили продовжують кампанію блокування на оперативному рівні проти російських військових, матеріально-технічних і транспортних засобів на півдні України для підтримки наземних маневрів уздовж лінії фронту Херсон-Миколаїв.

По теме:  "Мы не волшебники" - Разумков о госбюджете-2021

По материалам: Подробности