«>

У 2024 році випускники будуть складати НМТ — національний мультипредметний тест для вступу до закладів вищої освіти на бакалаврські програми. Він буде мало чим відрізнятись від двох попередніх років, проте деякі зміни все ж таки будуть. Детальніше про тестування випускників у 2024 році — у матеріалі "Подробиць".

Учасники НМТ складатимуть тестування з чотирьох предметів — трьох обовʼязкових та одного на вибір. У переліку обов'язкових предметів на національному мультипредметному тесті 2024 року будуть українська мова, математика, та історія України.

Як і раніше, будуть передбачені дві сесії сесії НМТ: основна і додаткова. Скласти НМТ зможуть і ті українські випускники, які перебувають за кордоном. Знання випускників з усіх цих предметів перевірятимуть протягом одного дня.

НМТ для вступу до закладів вищої освіти 2024 року можуть не складати вступники з тимчасово окупованих територій та територій, де ведуться активні бойові дії. Такі абітурієнти зможуть вступати за співбесідою.

Тести на НМТ-2024 можна буде складати неукраїнською мовою

УЦОЯО планує надавати переклад тестів з історії України, математики, біології, хімії, географії і фізики для тих вступників, які здобували загальну середню освіту мовами національних меншин. Зокрема, такими:

  • угорською;
  • польською;
  • румунською;
  • кримськотатарською.
По теме:  У Києві платіжки за комуналку можна отримувати по-новому: що відомо

Що зміниться на НМТ-2024

Як повідомила директорка Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко, реєстрація на НМТ розпочнеться раніше, а саме тестування відбудеться у травні 2024 року. Усе тому, що тест став довшим, тож забезпечити дві зміни на день буде неможливо.

Тести з усіх предметів учасники НМТ складатимуть в один день у такому форматі: дві години тестування, потім перерва на 20 хвилин і ще дві години тестування.

Серед змін — 2024 року на НМТ не буде обов’язкового комплексного тесту з української мови та літератури, їх розділять: мова буде обов’язковою, а література — на вибір. А частина тесту з історії України охоплюватиме період від XVI до XXI століття.

В екзаменаційних центрах будуть запроваджені посилені заходи безпеки. Так, 2024 року будуть використовуватися металошукачі під час допуску учасників НМТ до аудиторій проведення тестування.

По материалам: Подробности