«>
Українські військовослужбовці, які набули 25 років вислуги та досягли віку 45 років на день звільнення, мають можливість отримувати пенсію за вислугу років. Розмір цієї пенсії залежить від грошового забезпечення, з якого сплачувався єдиний соціальний внесок. Про це розповіла у Military Media Center представниця Святошинського РТЦК та СП молодший сержант Вероніка Чеканова.
Пенсія за вислугу років надається бійцям після їхнього звільнення з Збройних Сил України та враховує певні умови та критерії. Розмір цієї пенсії розраховується на основі грошового забезпечення за останні 24 місяці, з якого не сплачувався єдиний соціальний внесок. Важливо відзначити, що доплати у розмірах 30, 50 та 100 тис. гривень не враховуються при розрахунку цієї пенсії, оскільки з них не сплачувався єдиний соціальний внесок згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2022 року №168.
Розрахунок пенсії за вислугу років проводиться наступним чином:
- За 25 років вислуги — 50% грошового забезпечення (за останні 2 роки служби) і додатково 3% за кожний додатковий рік вислуги.
- За 25 років загального стажу, з якого військова служба становить не менше 12 років і 6 місяців — 50% грошового забезпечення (за останні 24 місяці) плюс 1% за кожний рік додаткової вислуги.
- Під час звільнення за станом здоров’я при наявності 25 років вислуги — 55% грошового забезпечення і додатково 3% за кожний рік додаткової вислуги.
Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" встановлює порядок пенсійного забезпечення громадян України, які служили у Збройних Силах.
Розмір пенсії визначається на основі різних факторів, таких як:
- посадовий оклад,
- оклад за військове звання,
- надбавки за вислугу років,
- інші постійні виплати.
Розрахунок вислуги років проводиться згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393.
Читайте також, що зміниться для українців з 1 жовтня.
По материалам: Подробности