«>

Україна переводить годинники на зимовий час: дата та поради
Наталія Клюєва

Переведення годинників на зимовий час в Україні – це довгострокова практика, яка здійснюється з метою економії електроенергії та оптимізації робочого часу населення. Встановлення зимового часу в країні передбачене постановою Кабінету міністрів №509 від 13 травня 1996 року.

Згідно з цим документом, годинникова стрілка переводиться на 1 годину назад в останню неділю жовтня, щорічно о 4 годині ранку. Тобто у 2023 році це буде 29 жовтня. 

Мета цього заходу полягає в тім, щоб громадяни раніше починали свій робочий день, щоб ефективно використовували світло денне та менше користуватися штучним освітленням, що дозволяє зменшити витрати електроенергії та сприяти збереженню ресурсів. 

Зауважимо, що існують деякі дискусії та суперечки серед вчених стосовно користі та негативних наслідків переведення годинників на зимовий час. Одні стверджують, що адаптація до нового часу відбувається досить швидко, а інші вказують на збільшення кількості інсультів та інших проблем зі здоров'ям під час переходу між часовими поясами. Незважаючи на ці дискусії, переведення годинників на зимовий час залишається важливою складовою практики в Україні для досягнення різних соціально-економічних цілей.

По теме:  Аномально тепло: погода на 28 октября

Дійсно, переведення годинників може впливати на здоров'я та самопочуття людей.

Рекомендації, які допоможуть пристосуватися до змін часу:

 • Нормалізувати режим сну: зазвичай за кілька днів або навіть тижнів до переходу на новий час варто поступово зміщувати свій графік сну. Це означає, що ви можете лягати спати трохи раніше, ніж зазвичай, щоб зменшити вплив переходу на організм.
 • Релаксація перед сном: перед сном спробуйте розслабитися. Ванна для релаксу, чашка трав'яного чаю або навіть медитація можуть допомогти заснути легше.
 • Регулярний режим: лягайте і прокидаються в один і той самий час кожен день, включаючи вихідні. Регулярний режим сприяє легшому адаптуванню до нового часу.
 • Висипайтесь: забезпечте собі достатньо годин сну. Намагайтесь спати 7-8 годин щоночі.
 • Контрастний душ: ранковий контрастний душ з використанням цитрусових ароматів може допомогти оживитися та відчувати себе більш активними вранці.
 • Обмеження кави: не пийте каву після обіду, оскільки кава може заважати засинанню. Замість кави віддавайте перевагу безкофеїновим напоям.
 • Обмеження гаджетів: позбавте себе гаджетів принаймні за годину до сну, оскільки синє світло екранів може заважати нормальному сну.
 •  
 • Фізичні навантаження: регулярні фізичні вправи та прогулянки на свіжому повітрі сприяють загартовуванню організму та покращенню настрою. 
 • Правильне харчування: гарні стосунки із їжею грають важливу роль у нашому здоров'ї. Відмова від алкоголю та вибір корисних продуктів сприяє загальному покращенню фізичного стану та здоров'я. Пам'ятайте також про режим пиття, адже вода важлива для нормальної роботи організму.
 • Духовне розвантаження: медитація, дихальні вправи та йога можуть бути корисними для зниження рівня стресу та поліпшення загального самопочуття. Спробуйте різні техніки, щоб знайти ту, яка найкраще підходить вам.
По теме:  Коронавирус в Украине: число зараженных за сутки

Загалом, дотримання цих порад допоможе вам легше адаптуватися до змін часу та підтримувати своє здоров'я і емоційний стан на високому рівні.

Дивіться також, коли в Україні святкуватимуть День Святого Миколая 2023.

 

По материалам: Подробности