Військовий аналітик попередив, що досягнення мирної угоди в багатьох війнах займає дуже багато часу.

Данський військовий аналітик Андерс Нільсен пояснив, чи можуть відбутися найближчим часом переговори України з Росією.

Про це пише Полемика з посиланням на Андерса Нильсена.

Він зазначив, що між сторонами конфлікту мають бути точки дотику, за якими вони могли б піти на компроміс. За словами Нільсена, багатьом здається, що мирні переговори і закінчення конфлікту вже на горизонті.

Однак на практиці процес переговорів у війні може тривати довго, і в цей період необхідно продовжувати боротися, а не розслаблятися. На жаль, існує висока ймовірність того, що деякі західні політики, вважаючи мир близьким, почнуть скорочувати допомогу для України.

При цьому він звернув увагу на те, що такі приклади вже були в історії, особливо в контексті міжнародних коаліцій, що підтримують одну зі сторін. Наприклад, Данія, яка підтримувала Південну Корею під час війни її з Північною Кореєю, не була сильно зацікавлена в цій підтримці. Данські політики відправили лише корабель-госпіталь для лікування поранених. Адже в жовтні 1950 року, коли війна тільки почалася, обговорювали, чи варто продовжувати допомагати, припускаючи, що конфлікт може закінчитися найближчим часом. Але допомога таки була надана.

По теме:  Умєров став новим міністром оборони України

Пізніше Данію неодноразово закликали відправити свої бойові війська на допомогу Південній Кореї, але вона відмовлялася, виправдовуючи це тим, що тривають мирні переговори, і потрібно подивитися, як вони розвиватимуться. У підсумку війна тривала ще два роки, а Данія змогла уникнути відправки солдатів.

«Подібну ситуацію можна уявити і щодо України. Деякі країни можуть бути не надто зацікавлені в підтримці Києва і використовувати мирні переговори як привід для скорочення допомоги або для відтермінування рішень»,- зазначив він.

Він звернув увагу на те, що на даний момент у Росії та України дуже мало спільних точок для компромісу. Вони братимуть участь у переговорах, сподіваючись, що Трамп, який вимагає їх, звинуватить протилежну сторону в зриві переговорів.

Ситуація така, що, на думку експерта, на швидкий мир розраховувати не варто. Мир може бути досягнутий тільки тоді, коли одна зі сторін опиниться під дуже сильним військовим тиском, що в неї не буде іншого вибору.

Також раніше повідомлялося про те, що Гіркін озвучив тривожний прогноз для РФ: що може статися вже цього року.