Безпілотники вже стали найефективнішою зброєю України.

Український ударний безпілотник «Трембіта» має простий і суворий вигляд: два метри завдовжки, з двигуном нагорі та ракетним прискорювачем ззаду.

Про це пише Полемика з посиланням на Forbes.

Його конструкція нагадує зменшену версію німецької бомби V-1 часів Другої світової війни, однак із сучасним GPS-наведенням.

Попри свою простоту, «Трембіта» та інші українські дрони відіграють ключову роль у стратегії оборони та потенційної перемоги України. В умовах, коли політика Сполучених Штатів під керівництвом Дональда Трампа може змінитися з підтримки на нейтралітет або навіть сприяння Росії, Україна змушена покладатися на власні сили та допомогу європейських союзників.

Розвиток вітчизняного виробництва озброєння, зокрема дронів, дозволяє Україні залишатися боєздатною навіть без значної підтримки США. Українська компанія Pars зробила ставку на доступність «Трембіти» — її вартість оцінюється в кілька тисяч доларів за одиницю, а технічні рішення максимально спрощені.

Хоча «Трембіта» не є найбільш далекобійним безпілотником у розпорядженні ЗСУ, її поєднання дальності, вартості та руйнівного потенціалу робить її надзвичайно ефективною. Усі російські війська, склади, аеродроми і системи ППО в радіусі 160 км від лінії фронту можуть опинитися під загрозою масованих ударів.

По теме:  В течение двух лет Интерпол отслеживал сеть педофилов. 50 детей были спасены, жертв может быть больше

Принцип масового виробництва став ключовим для української дронової програми, і зараз країна стрімко розвиває технології ройового управління за допомогою штучного інтелекту. Це дає змогу невеликим командам операторів керувати великими групами дронів одночасно.

«У нас уже є близько 10 компаній, які над цим працюють», — наголосив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров на конференції в Києві.

Безпілотники вже стали найефективнішою зброєю України.

«З 2024 року переважну більшість втрат на передовій завдають безпілотники, які виробляють усередині країни з використанням місцевих або імпортованих компонентів, часто з таких країн, як Китай», — пояснив Татарігамі, засновник Ukrainian Frontelligence Insight.

З кожним днем вони стають ще важливішими, адже Україна продовжує боротьбу дедалі більш самостійно, але з дедалі вищою ефективністю.

Також раніше повідомлялося про те, що у Середземному морі таємничим чином підриваються судна, пов’язані з РФ: деталі від ЗМІ.