Китай показав «загадковий тип» ракети для виведення з ладу електромереж
У чому суть та звідки походить така зброя?

На державному телеканалі Китаю CCTV показали анімоване відео, у якому представлено новий тип озброєння, що здатен виводити з ладу енергосистеми й спричиняти повне знеструмлення окремих територій.

Про це пише Полемика з посиланням на South China Morning Post.

За повідомленням CCTV, це інноваційна розробка Китайської аерокосмічної науково-технічної корпорації — державного оборонного підрядника.

Як працює новий тип зброї

У ролику зображено запуск ракети з наземної установки. Після вильоту вона випускає 90 суббоєприпасів циліндричної форми, які під час удару об землю вибухають. У повітря вивільняються надтонкі хімічно оброблені вуглецеві ниті, призначені для викликання короткого замикання у високовольтних мережах.

За інформацією телеканалу, одного такого боєприпасу достатньо для масового відключення електроенергії на площі понад 10 тисяч квадратних метрів.

Що відомо про цю зброю

Назву чи етап розробки цього озброєння в сюжеті не вказано. У матеріалі його описують лише як «загадковий тип вітчизняної ракети». Однак аналітики припускають, що йдеться про нову версію так званої графітової бомби — зброї, що не руйнує будівлі, але ефективно виводить із ладу інфраструктуру.

Історія використання подібної зброї

Концепція виведення з ладу енергетичних мереж під час бойових дій має тривалу історію. Ще у роки Другої світової війни британці застосовували повітряні кулі з підвішеними металевими тросами для замикання електроліній на території Німеччини.

У 1990-х роках США створили боєприпас BLU-114/B, який містив вуглецеві волокна. Уперше графітову бомбу було застосовано під час війни в Іраку у 1991 році. Тоді країна втратила 85% своїх енергетичних потужностей. У 1999-му США застосували аналогічну зброю в Югославії, де знеструмленими залишились 70% території. Востаннє такі боєприпаси використовували в Афганістані у 2003 році — без світла залишився Кабул.

При цьому Північна Корея готує нові загони для війни з Україною.