Ухвалення законопроєкту "Про внесення змін у деякі закони України щодо покращення інвестиційного клімату у сфері відновлювальної енергетики" (№2543) є запорукою надходження інвестицій в Україну.

Про це заявила народний депутат України, член комітету з питань економічного розвитку Людмила Буймістер після засідання комітету Верховної Ради з енергетики, члени якого на чолі з головою комітету Андрієм Герусом відмовились підтримати законопроект.

Депутат нагадала, що розвиток відновлювальних джерел енергії в якості мети був зафіксований як в енергетичній стратегії України до 2035 року, так і в договорі про Асоціацію з Європейським Союзом. І за останній час в цю галузь було інвестовано понад 9 мільярдів доларів. Проте в разі ухвалення владою рішення про ретроспективний перегляд "зеленого" тарифу інвестори звернуться до міжнародних судів. Та наголосила, що запропонований депутатами комітету з питань економічного розвитку законопроект 2543 є компромісним рішенням, яке влаштовує інвесторів.

"Інвестиції у відновлювальні джерела енергії уже принесли Україні понад $9 мільярдів. І інвестиції сьогодні можуть бути стягнуті через суди, якщо ми цей законопроєкт не приймемо. Ініціативи щодо ретроспективної зміни тарифу завжди дуже чутливі для учасників ринку і завжди дуже багато уваги інвесторів", — сказала Буймістер.

По теме:  "Северный поток-2": Меркель выступила против санкций США

На думку депутатки, вирішення владою питання "зеленого" тарифу буде показовим для інвесторів та визначальним щодо їх готовності фінансувати проекти в інших галузях України. "Без відновлюваних джерел енергії у нас не буде інвестицій в принципі. Ні в енергетичну галузь України, ні в інші галузі. Всі інвестиції у відновлювальні джерела енергії здебільшого профінансові міжнародними банками і міжнародними інвесторами. Тому ми можемо просто втратити обличчя як країна і порушити всі обіцянки нашого президента щодо підтримки інвестиційного клімату", — сказала Буймістер.

Нагадаємо, проект закону "Про внесення змін у деякі закони України щодо покращення інвестиційного клімату у сфері відновлювальної енергетики" (№2543) зареєстрований у Верховній Раді 6 грудня 2019 року. Один із співавторів законопроекту, народний депутат України Максим Єфімов, заявив, що проект є компромісним і сприятиме вирішенню проблем на ринку "зеленої" енергетики, а також наголосив на його підтримці більшістю учасників ринку.

Проте, 13 грудня на засіданні комітету Верховної ради з питань енергетики і комунальних послуг депутати з фракції "Слуга народу" на чолі з керівником комітету Андрієм Герусом відмовилися підтримати законопроект №2543 "Про внесення змін у деякі закони України щодо поліпшення інвестиційного клімату в сфері відновлюваної енергетики". Законопроект підтримали лише 8 з 17 присутніх на засіданні, що представляють опозиційні фракції. Проти голосували депутати від фракції "Слуга народу", в т.ч. голова комітету Андрій Герус.

По теме:  Шмыгаль рассчитывает на $10 миллиардов поддержки от международных партнеров

По материалам: Подробности

  • 1
  •  
  •  
  •  
  •  
  •