росія вперше з 1918 року оголосила дефолт за своїм суверенним боргом в іноземній валюті, що стало кульмінацією економічних санкцій США і ЄС, які позбавили країну можливості здійснення платежів закордонним кредиторам. Про це повідомляє Bloomberg.

Протягом декількох місяців рф знаходила шляхи обходу обмежень, введених після вторгнення Кремля в Україну. Але в кінці дня 26 червня закінчився пільговий період по виплаті відсотків у розмірі близько 100 мільйонів доларів. Факт несплати відсотків по боргу в крайній термін вважається подією дефолту.

Економіст дослідницького інституту Nomura в Токіо Такахіде Кіучі заявив:

Оголошення дефолту — це символічна подія. російський уряд вже втратив можливість випускати боргові зобов'язання, деноміновані в доларах. Вже зараз росія не може займати у більшості країн.

Під час фінансової кризи в росії і обвалу рубля в 1998 році уряд президента Бориса Єльцина оголосив дефолт за своїм внутрішнім боргом у розмірі 40 мільярдів доларів. Востаннє росія терпіла дефолт стосовно своїх іноземних кредиторів понад століття тому, коли більшовики відмовилися від боргового тягаря російської імперії в 1918 році.

По теме:  Нефть дорожает из-за данных о сокращении запасов в США

По материалам: Подробности

About Post Author