Процедура отримання грантів для підтримки та розвитку вже існуючого бізнесу є надзвичайно значимою для збільшення прибутковості організації, розширення спектра надаваних послуг, покращення якості продукції, а також для залучення нової аудиторії.
Програма грантування виступає додатковим інструментом сприяння та розвитку діючого бізнесу в Україні, яка сприяє укріпленню ринкових позицій компаній та знижує ризик їх банкрутства.
У 2023 році в Україні діють такі грантові програми для підтримки та розвитку існуючих організацій:
- Для заснування або розвитку власного бізнесу;
- Для встановлення або розвитку садівництва, ягідництва або виноградарства;
- Для заснування або розвитку тепличного господарства;
- Для заснування або розвитку переробного підприємства;
- Для заснування або розвитку власного бізнесу для учасників війни, осіб з інвалідністю через війну, а також для членів їхніх сімей.
Основні кроки процесу отримання гранту для розвитку бізнесу включають:
- Вибір відповідної грантової програми для вашого бізнесу. Перед подачею заявки на отримання гранту, важливо уважно ознайомитися з вимогами грантової програми, щоб переконатися, що ваш бізнес відповідає встановленим критеріям.
- Підготовка всіх необхідних документів, які можуть включати фінансову документацію, заявку на грант, бізнес-план і так далі.
- Подання заявки на отримання гранту. Після підготовки всіх необхідних документів, заявку слід надіслати через веб-сайт або на вказану адресу.
- Оцінка заявок. Комітет, що відповідає за оцінку заявок, переглядає всі подані документи та оцінює їх згідно з критеріями, встановленими в грантовій програмі.
- Розгляд заявок: у випадку просування вашої заявки, ви будете запрошені на інтерв’ю, де матимете можливість детальніше розповісти про свій бізнес та продемонструвати свою здатність реалізувати бізнес-план.
- Проголошення результатів: після успішного проходження інтерв’ю будуть оголошені результати. Якщо ваша заявка була затверджена, ви зможете приступити до реалізації свого проекту за допомогою отриманого гранту.
- Звітність після отримання гранту. Після отримання гранту для підтримки та розвитку вже існуючого бізнесу, грантодавець повинен звітувати про використання отриманих коштів згідно з вимогами грантової програми. Зазвичай, звітність вимагає подання фінансової звітності, звіту про виконання проекту та інших документів, що можуть бути вимогами специфічної програми. У випадку недотримання умов гранту, грантодавець може бути зобов’язаний повернути кошти та мати складнощі з отриманням грантів у майбутньому.
Якщо вам потрібен правовий захист бізнесу звертайтесь за лінком.