Квадробери
Квадробери стають дедалі популярнішими не лише в Україні, а й в усьому світі.

Прихильники цієї субкультури на обличчі носять маску, на руках рукавички у формі лапок, а позаду причеплений штучний хвіст.

Що відомо про цю субкультуру та як на неї реагують в Україні, розповідає Полемика з посиланням на ТСН.

Хто такі квадробери

Квадробери – це люди, а частіше підлітки, які копіюють поведінку тварин. Вони пересуваються на чотирьох кінцівках, перестрибують різноманітні перешкоди й швидко бігають. 

Так звана квадробіка – це вид спорту, що зародився у Японії. «Квадробіка» утворена від поєднання слів «квадро» (тобто чотири) і «біка» (від аеробіка, як вид фізичних вправ). Цей рух популяризував японський спортсмен Кенічі Іто, якого часто називають засновником квадробіки. Під час змагань учасники пересуваються навкарачки як тварини. Тренд почав стрімко набирати популярності в усьому світі, зокрема і в Україні.

«Ходять стереотипи, що квадробери часто почуваються тваринами, хоча це не так. У них це більше прогруз, спорт та хореографія», — пояснила представниця субкультури фуррі.

За словами дівчини, пародіювання поведінки тварин допомагає квадроберам знімати стрес.

По теме:  Сімейні настільні ігри: переваги та рекомендації

«Це як пограти на гітарі, помалювати, тобто це просто спосіб відволіктися. Спорт відволікає, також люди ходять до спортзали, щоб скинути напругу. Ось це те ж саме», — говорить вона.

Як на субкультуру реагує суспільство

Магазини охоче відреагували на захоплення малечі та підлітків, заповнивши прилавки різноманітними атрибутами. Для зручності квадроберів аксесуари навіть розміщують в окремих куточках.

В 2024 році цікавість дітей до таких товарів як маски тваринок, чокери, пухнасті сумки, вушка виросла у кілька разів. 

Загалом за хвіст, лапки та маску потрібно віддати у середньому від 1200 грн.

На субкультуру квадроберів в Україні реагують по-різному: хтось залюбки фотографується з представниками субкультури, а деякі засуджують цей тренд.

Думка екпертів

Психологи своєю чергою кажуть, що така забава може бути корисною для дитини, адже дитини у такий спосіб розвиває свою креативність.

«Якщо дитина одягає маску, одягає костюм кішки чи ще якоїсь тваринки, це цікаво для неї. Розвивається креативність, її фокус уваги зміщається вже не на заняття фізичної активності, а на підбір цікавого костюму, вона досліджує рухи тварини, як тварина проявляє своє «так» чи «ні». Це цікаво. Якщо це відбувається, наприклад, як гурток під наглядом тренера, де відбувається там фізичне навантаження, дітки знайомляться, то, звісно, це є позитивно», — пояснює психотерапевтка Наталія Медвідь.

По теме:  Покупка мотоблока

Водночас, як зазначає фахівчиня, щоб це заняття приносило користь, не варто дозволяти малечі та підліткам пародіювати тварину на постійній основі.

Якщо ж дитина відмовляється від реальності, тоді потрібно звернутися по допомогу до спеціалістів.

Раніше Полемика писала про те, що відомо про четвертий сезон «Бріджертонів» та які сюрпризи очікують на фанатів.