В умовах триваючої війни та інформаційної нестабільності українське суспільство залишається вкрай чутливим до дій територіальних центрів комплектування.
Про це пише Полемика з посиланням на з посиланням на Київський міський ТЦК і СП та Сухопутні війська.
Однак свіжі дані від командування Сухопутних військ ЗСУ та Київського міського ТЦК демонструють тривожну, але очікувану тенденцію — значна частина скарг на дії представників ТЦК не витримує перевірки та виявляється частиною дезінформаційних кампаній.
Згідно з оприлюдненою статистикою, у червні 2025 року лише 14% інцидентів, що стосуються діяльності співробітників ТЦК, були підтверджені як реальні порушення. Решта 86% — фейки, маніпуляції та, як підкреслюють військові, елементи інформаційно-психологічних операцій (ІПСО), спрямованих на підрив довіри до інститутів української мобілізаційної системи.
За офіційними даними Сухопутних військ, із 42 зареєстрованих повідомлень лише шість виявилися достовірними. З них в одному випадку було ухвалено рішення про відсторонення співробітника від обов’язків, ще п’ятеро були притягнуті до дисциплінарної відповідальності. У 30 випадках розслідування все ще тривають.
Київська статистика за травень так само підтверджує цю тенденцію. За словами представників міського ТЦК, зафіксовано 33 інциденти, 17 з яких було визнано фейковими або маніпулятивними. Решта 16 випадків, згідно з офіційною заявою, проходять етап службової перевірки або вже визнані фактами порушень.
Однак у соцмережах уже почали говорити про те, що влада навмисно замовчує багато фактів «бусифікації», а також приховує поголовні факти порушення ТЦК. За словами деяких фахівців, це пов’язано з тим, що владі і, зокрема, Зеленському вигідні такі незаконні методи, щоб «заткнути» дірки на фронті новими поповненнями й утримати ситуацію.
Безумовно, вищезазначене викликає гнів і відторгнення у суспільства, оскільки багатьом усе вищезазначене нагадує «м’ясні штурми» і навіть справжній геноцид населення.
Читайте також, що загрожує ухилянтам від мобілізації в Україні після війни.