Багато препаратів в українських аптеках виявляються «фуфломіцинами», тобто коштують дорого, а ефекту – 0.

Про такі препарати розповідає Полемика з посиланням на допис педіатра Дмитра Муштіна в Instagram.

Топ «фуфломіцинів», які продовжують купувати українці

Противірусні препарати та інтерферони для лікування та профілактики ГРВІ

Такі препарати абсолютно не впливають на перебіг захворювання та не захищають організм від можливих ускладнень. Винятком є озельтамівір при грипі.

Імуномодулятори/стимулятори для підвищення імунітету мають такий само ефект, як і противірусні препарати, тобто допомагають лише забрати гроші з вашого гаманця.

Відхаркуючі та муколітики для/від кашлю дітям до 4 років

Ризик виникнення побічних реакцій перевищує можливий позитивний ефект. Збільшення вироблення мокротиння призводить до того, що дитині важко його відкашляти. Таким чином через такі препарати батьки не полегшують стан дитині, а навпаки.

Протиалергічні препарати перед/після вакцинації або під час ГРВІ

При підвищенні температури тіла та/або появи больових відчуттів, рекомендується приймати ібупрофен або парацетамол. Якщо у дитини й розвивається алергічна реакція, то ці препарати не допоможуть.

Антигістамінні (протиалергічні) препарати не варто застосовувати для лікування застуди. Згідно з результатами досліджень, протиалергічні препарати не виявили ефективність у полегшенні носових симптомів або кашлю у дітей із застудою, однак ці ліки, напавки, можуть спричинити побічні ефекти.

По теме:  Чим замінять МСЕК в Україні

Но-шпа при підвищенні температури тіла

Прийом но-шпи не принесе бажаного результату, оскільки периферичний спазм судин викликаний механізмами, на які цей препарат не впливає.

Ноотропи, гліцини

Часто такі препарати прописують, щоб «дитина заговорила», «була спокійніше», «була активніше», «від гіпертонусу». Але ефект таких ліків не доведений.

Препарати при прорізуванні зубів

Гелі з місцевоанестезуючими речовинами не рекомендується використовувати у зв’язку з ризиком розвитку серйозних побічних ефектів. При значному дискомфорті дитині можна дати ібупрофен або парацетамол.

Серед інших непотрібних ліків:

  • інгаляції із мінеральними водами, содами, декасанами;
  • сорбенти при атопічному дерматиті, кропив’янки, у складі «чудо-схем» лікування глистів;
  • гомеопатичні препарати при будь-якому захворюванні.

Раніше Полемика писала про те, як зробити каву кориснішою для здоров’я.