Варто знати, які продукти містять найбільше мікроластику і як він впливає на організм.
Про це повідомляє Полемика з посиланням на сайт CNN.
Які продукти містять мікропластик
Фрукти й овочі мають здатність поглинати мікропластик своєю кореневою системою і передавати ці хімічні частинки стеблам, листям та плодам.
Яблука та морква вважаються найбільш забрудненими фруктами та овочами. Вони можуть містити понад 100 тисяч мікропластику на 1 г.
До того ж величезну кількість мікропластику містить гімалайська рожева сіль, яку добувають з-під землі. Ви будете здивовані, але мікропластик може міститись в чайних пакетиках, більшість з яких виготовлені з пластику.
В результаті при заварюванні одного чайного пакетика у воду може потрапити близько 11,6 мільярда частинок мікропластику і 3,1 мільярда нанопластикових частинок.
Варто знати, що 1 літр води в пластиковій пляшці містить у середньому 240 тисяч пластикових частинок семи типів пластику, зокрема нанопластику.
Чим небезпечний мікропластик для організму
Вчені встановили, що у людей з мікропластиком або нанопластиком в артеріях шиї вдвічі вища ймовірність серцевого нападу, інсульту або смерті впродовж наступних трьох років, ніж у людей, у яких його не було.
Важливо знати, що нанопластик вважається найнебезпечнішим типом пластикового забруднення для здоров’я людини. Дрібні частинки мають здатність проникати в окремі клітини і тканини великих органів.
Окрім цього, коли пластик потрапляє в організм, він може нести із собою ці хімікати. А в середині тіла ці хімічні речовини мігрують із пластику та осідають в організмі.
Як можна зменшити кількість пластику
- Найкраще – це вживання води лише зі скляних пляшок. Це ж стосується і продуктів та напоїв, упакованих в пластик.
- Варто віддавати перевагу покупці продуктів на вагу. Одяг обирати з натуральних тканин та купувати споживчі товари з натуральних матеріалів.
- Уникайте приготування їжі в мікрохвильовій печі продукти в пластиковій упаковці.
- При покупці віддавайте перевагу перевіреному, добре відомому бренду, навіть якщо його продукція має дещо більшу вартість. Деякі виробники не завжди дотримуються технологій виробництва, та компенсують погану якість низькою ціною.
- Не беріть пластикові вироби які мають неприємний хімічний запах.
- Замініть одноразові пластикові вироби, такі як столові прибори, чашки, кружки, контейнери на багаторазові і нешкідливі альтернативи зі скла, нержавіючої сталі та кераміки.
Раніше Полемика писала про те, які продукти здатні покращити зір.