Україна продовжує нести серйозні соціальні та економічні витрати через військову агресію Росії.

Проблем додають і затримки з надходженням макрофінансової допомоги міжнародних партнерів. Це стало причиною того, що відновлення економіки України сповільниться до 4% річного зростання ВВП.

Таким прогнозом поділилась директорка-розпорядниця Міжнародного валютного фонду (МВФ) Кристаліна Георгієва. Про це пише Полемика з посиланням на сайт МВФ. Водночас вона наголошує, що за підсумками 2023 року макроекономічні показники України виявилися вищими, ніж очікував фонд.

Згідно з прогнозом Георгієвої, відновлення економіки дещо сповільниться, враховуючи надзвичайно високі ризики, пов’язані здебільшого з високою невизначеністю, війною, а також з потенційними затримками у зовнішньому фінансуванні. Вона вважає, що влада України має братии до уваги ці ризики.

«Крім того, вкрай важливо, щоб зовнішнє фінансування, виділене Україні всіма донорами, виділялося своєчасно та передбачувано, щоб забезпечити насилу завойовану макроекономічну стабільність України», – зазначила Георгієва.

МВФ провели розрахунки згідно яких, у 2024 році зростання реального ВВП України становитиме 4%, що на 1 процентний пункт нижче за показник 2023 року. Проте, 2025 року є тенденція на прискорення відновлення економіки до 6,5% ВВП. Підвищення показника спостерігається після обвалу на 29,1% у 2022-му.

По теме:  Лукашенко приказал закрыть бастующие предприятия: известна дата

Зазначається, що для збереження макроекономічної стабільності мають докладати зусилля не тільки західні партнери, а й сама Україна. Георгієва говорить, що для забезпечення державного фінансування владі України необхідно провести реформи, які будуть спрямовані на:

  • подальше зміцнення основ підготовки середньострокового бюджету, фіскальних ризиків та прозорості;
  • управління державними інвестиціями.

Також МВФ вчергове привітав рішення перехіду до режиму гнучкості валютного курсу.

«Поступовий підхід до ослаблення валютного контролю відповідно до стратегії Національного банку України матиме важливе значення для захисту валютних резервів. Зусилля влади щодо ухилення від монетарного фінансування (ред — друку гривні) мають продовжуватися», – резюмувала Георгієва.

Раніше Полемика писала про те, коли в Україні завершиться опалювальний сезон у 2024 році.